Загальна Інструкція АнтСіті

 

Мурашині Ферми AntCity - це будиночки для мурах, в яких мурахи зможуть прожити кілька років. Для цього в фермах передбачені разноманітні блага для мурах такі, як камери зволоження - які допомагають підтримувати оптимальні умови для життя мурах. Звичайно ці камери потрібно з періодичністю наповнювати водичкою, для підтримання необхідної вологості в вашому формікаріі. Різні камери використовуються для різних потреб мурах, наприклад в камерах з підвищеною вологістю, мурахи зберігають розплід на ранніх стадіях розвитку, а в більш сухих камерих зростають маленькі мурашки.

Чи не маловажним атрибутом ферми є Арена або Open World - це місце куди мурахи виходять на полювання за ласощами, а також місце куди вони виносять сміття. Іноді арену варто прибирати, щоб сміття не заважало комахам. Всі наші ферми мають можливість підключення з іншими фермами, в деяких можливість підключення знаходиться на арені. Підключити іншу ферму, житловий блок або арену побільше можна за допомогою перехідної трубки.

 

Заселення

 

 

  

 

Важливий момент Заселення ферми

Перш ніж переселити мурах в новий будинок необхідно зволожити ферму (Про це в розділі Зволоження)!!!

Якщо дозволяє розмір Арени то покладіть пробірку з мурахами на арену і заберіть ватку. Систему ходів потрібно затемнити ненадовго, наприклад листочком або іншими підручними засобами. Це дозволить переляканим мурашкам заспокоїтися і швидко переселиться в новий будинок. Переседення мурашок - це не швидкий процес який може зайняти від 1 хвилин до декількох днів. Не забувайте,що у мурашок є їжа і личинки, які потрібно перенести в ферму.

Мурахи дуже організовані комахи, вони самостійно оберуть камеру яка їм найбільше підходить і перенесуть туди свої мурашині речі. У майбутньому вони заселять і інші камери в міру свого розвитку. У деяких фермах типу Стандарт з ареною, є спеціально обладнані перегородки - вони послужать бар'єром між 2 частинами ферми, міняти перегородку варто лиш тоді, коли колонія мурашок буде налічувати хоча б 200 особин.

 

ВАЖЛИВО!
У фермах типу Стандарт та Марко ЗАВЖДИ повинні стояти перегородки (або з отвором, або «глухі»)!

ВАЖЛИВО!
При заселенні є ймовірність загибелі 10% робочих мурах!

 

Годування

                          

 

 

Залежно від виду мурашок потрібно підбирати і правильний раціон харчування. Адже деякі мурашки полюбляють солодощі, а для деяких вони небезпечні для життя (Мурахи-жнеці).

Для годування потрібно відкрити кришку арени і покласти ласощі для мурах, розміщуйте їжу так, щоб вона не перекривала вхід в ферму. Якщо ваша колонія ще Зовсім маленька то не давайте їм живих комах, вони будуть лякати мурах і навіть можуть їм нашкодити. Не давайте мурахам дуже багато їжі. Якщо їжі буде занадто багато, мурахи перестануть прибирати і доглядати за їжею, що може привести до сміття в камерах, проростання зерен і навіть цвілі.

Відкрийте кришку арени, помістіть на неї їжу так, щоб вона не перекривала вихід на арену. Мурахи, що харчуються насінням, будуть раді заповнити свої сховища зерном.

Мурах-жнеців для більш швидкого зростання і народження могутніх солдат, можна підгодовувати вареною картоплею або вареними крупами. Складні продукти, які споживає людина, давати мурашкам не слід. Так само женцям можна давати варену курку, печінку або мертвих кормових комах (куплених в зоомагазині). Розмір шматочка курки повинен бути більше проходу в камери, щоб мурашки не занесли його всередину системи ходів.

ВАЖЛИВО!
Курка або печінка повинні бути відварені без солі і спецій!

ВАЖЛИВО!
Прибирайте варені продукти через 1-2 дня, Вони можуть зіпсується!!

 

 

Зволоження

 

 

                                                             

 

Всі ферми мають спеціальні камери для зволоження (в деяких їх дві). Зволожувати ферму можна за допомогою піпетки. При першому зволоженні ферми, потрібно налити в камеру 2 мілілітри дитячої водички Малятко аба Аква Няня. Наступне зволоження проводиться чере 5 днів. Повторювати процедуру варто з цими проміжками часу і ваша колонія буде почувати себе комфортно. Режим вологості дуже важливий і він відрізняється в залежності від виду мурах.


Якщо ферма має дві камери, постійно заливати воду потрібно тільки в одну. Це створить необхідну вологість тільки в одній частині мурашника і дозволить їм зберегти свої запаси їжі сухими.

ВАЖЛИВО!
Частина камер обов'язково повинна залишатися сухою! Тому не наливайте занадто багато води!

 

 

Догляд за формікаріем

 

 

 

                         

 

 

 

Уникайте потрапляння прямих сонячних променів на формікарій. Арену можна промазати антіпобігом, що спростить догляд за мурахами. Антіпобіг наноситься по стелі арени (її внутрішньої частини).


ВАЖЛИВО!

Прибирати з Арені сміття, яке виносять мурахи. Зробити це можна за допомою пінцета.

Комфортна температура для утримання мурах (женців) - від 23 до 28 градусів вищє нуля. Оптимальна температура для більш Швидкого розвитку колонії - 22 градуси вище нуля. 


ВАЖЛИВО!
Заборонено протирати ферму спиртовмісними рідинами.

 

 

Спостереження

                 

 


Мурахи активні цілодобово, тому дивитися за їх життям ви можете 24 години в добу, 7 днів на тиждень їм ви не заважаєте. Не варто лиш світити яскравим світлом на мурах і стукати по фермі, тим самим створюючи дискомфорт. Занадто частий стрес може привести до того, що королева мурах перестане відкладати яйця і навіть загинути.


Розширення простору

Розширити зону мурах можна в будь-який момент, для цього всі ферми Antcity оснащені перехідними отворами. Так ви зможете з'єднати арену, ферму або житловий блок. Якщо ви буде робити все правильно, то ваша колонія буде зростати і розвиватися. Ферми з'єднуються за допомогою перехідної трубки.

Вибрати ферму ви можете на нашому сайті Antcity.in.ua зайшовши в категорію, Комплект Новачка.