Ми працюємо та підтримуємо ЗСУ

Серед різноманіття видів, найпоширенішим в наших широтах вважається мураха - жнець, латинська назва Messor structor. Вони ж є і найбільшими, виростаючи до 9 мм, розміри матки нерідко досягають 12 мм. Мурахи цього виду не приносять ніякої шкоди сільському господарству. Раніше вони незаслужено піддавалися винищуванню, поки не було доведено, що свою здобич вони збирають з землі, з пошкоджених рослин.


Особливості проживання і харчування.

Як в будь-якому мурашнику, у женців є чіткі відмінності за виконуваними функціями, але існують кілька і поліморфних форм. Будова тіла у всіх однаково: голова, груди і черевце, що з'єднуються тонкими перемичками. Завдяки їм комаха дуже мобільна. Населення мурашника зазвичай налічує близько 5000 особин. Тривалість життя робочого мурашки становить 3 - 5 місяців, самка на їх фоні виглядає дійсно по - королівськи, оскільки живе 20 років.

Мурашиний будинок будується за єдиним принципом: вертикальний тунель вниз з бічними відгалуженнями - ходами. Він використовується на протязі декількох років. Раціон харчування складається з зерен пшениці, ячменю, вівса. Фуражири із задоволенням доставлять в мурашник комах і насіння рослин.


Мурахи - женці вважаються невибагливими в своєму сімействі і легко приживаються у неволі.

Розпорядок життя мурашиної ферми.

Розведення мурах - дуже захоплюючий процес. Можна годинами спостерігати за життям колонії і весь час пізнавати щось нове. Найкращий вид для утримання в мурашиних фермах - мурахи женці.


Формікарій для утримання новачкам краще замовити з великою кількістю ходів і просторою ареною. У міру зростання досвіду його можна буде підключити через трубку до арени або нової фермі, адаптуючи під свої уявлення і потреби. Наповнювачем зазвичай служить гіпс, пісок, глина, дерево. У формікаріі обов'язково має бути присутня волога.


Корм для мешканців можна купити в магазині Antcity, також корм продається в кожному зоомагазині, а якщо немає спеціалізованого, то мурашки будуть раді вмісту пачки для папуг або дрібних гризунів.

Часті запитання про Мурахи